+48 882 722 704
elo@elogarden.pl
woda, trawa, nawaodnienie, Elo.Garden Nadarzyn

Nawodnienia

Nawadnianie polega na doprowadzeniu wody ze zbiornika wodnego na obszar nawadniany grawitacyjnie kanałem ziemnym lub rurociągiem tłocznym i rozprowadzeniu urządzeniami dostarczającymi wodę do każdego punktu nawadnianej powierzchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zapewnić trawie i roślinom regularne ilości wody. Co więcej, jako użytkownicy sami możemy określać częstotliwość, w jakiej odbywać się ma nawadnianie ogrodów. To idealne rozwiązanie, gdy chcemy osobiście zająć się kompleksową pielęgnacją trawnika i dokładnie rozprowadzać wodę na całym terenie w odpowiednich proporcjach. Regularne nawadnianie ogrodów latem pomaga w zapobieganiu na ich obszarze skutków suszy. Ma to szczególne znaczenie podczas długo trwających upałów.

Nawadnianie ogrodów przy pomocy nowoczesnych rozwiązań

Budowle związane z magazynowaniem, ujęciem i doprowadzeniem wody są zaliczane do urządzeń podstawowych, natomiast urządzenia rozprowadzające stanowią szczegółową sieć nawadniającą. Woda doprowadzona do gleby w formie dawek przemieszcza się pod wpływem siły ciężkości od powierzchni w głąb profilu (systemy napowierzchniowe grawitacyjne i ciśnieniowe; nawadnianie zalewowe, nawadnianie nasiąkowe, nawadnianie deszczowniane) lub przez przesiąkanie lub podsiąkanie (systemy podpowierzchniowe; nawadnianie podsiąkowe, nawadnianie wgłębne).

Nawadnianie ogrodów pozwala na użyźnienie gleby, w przypadku gleb zasolonych jej przemycie, regulację stosunków termicznych (ochrona przed przymrozkami), ochronę przed szkodnikami i chwastami, a także oczyszczanie ścieków wykorzystywanych w rolnictwie.

W CZYM SIĘ SPECJALIZUJEMY

woda, trawa, nawaodnienie, Elo.Garden Nadarzyn

Nawodnienia

ziemia, ogród, Elo.Garden Nadarzyn

Odwodnienia

melioracje, wykopy, Elo.Garden Nadarzyn

Melioracje

zbiór deszczówki, koparka, Elo.Garden Nadarzyn

Zbiory deszczówki

ogórd, woda, Elo.Garden Nadarzyn

Rozsączanie wody

oczko wodne, Elo.Garden Nadarzyn

Oczka wodne

trawa, ogród, Elo.Garden Nadarzyn

Trawniki i nasadzenia

koparka, ogród, zakładanie, Elo.Garden Nadarzyn

Niwelacja terenu

trawa, drzewa, Elo.Garden Nadarzyn

Siatki zabezpieczające

zakładanie ogrodu, Elo.Garden Nadarzyn

Wycinka drzew

koparka, ogród, Elo.Garden Nadarzyn

Wykopy pod fundamenty

cokoły, ogród, Elo.Garden Nadarzyn

Cokoły pod ogrodzenia

Odśnieżanie dachów

Mycie elewacji

trawa, ogród, Elo.Garden Nadarzyn

Inne prace